„Robak” to oparta o epopeję Adama Mickiewicza, kooperacyjna gra planszowa dla 2-4 graczy, pozwalająca na własny sposób rozegrać tajną misję księdza Robaka. Grający będą konstruować subtelne intrygi, by doprowadzić do zgody między kłótliwymi mieszkańcami Soplicowa i w ten sposób urzeczywistnić wszystkie trzy zamiary Bernardyna: przygotował Litwę na przybycie wojsk Napoleona, pojednać zwaśnione rodziny Sopliców i Horeszków, a przy okazji zabezpieczyć przyszłość pana Tadeusza.
Ostrożnie jednak: niezgoda i niedyskrecja mogą przedwcześnie ujawnić prawdziwą tożsamość Robaka i spowodować fiasko jego działalności!
Gry „Robak” nie można kupić. Otrzymają ją wyłącznie uczestnicy prowadzonych w
ramach projektu szkoleń:
- Wrocław: 27 lutego (zapisy: bibliotekadbp@gmail.com)
- Olsztyn: 11 marca (zapisy: k.bociek@wmbp.olsztyn.pl)
- Gorzów Wielkopolski: 12 marca ( zapisy: tutaj lub bp@womgorz.edu.pl)
- Opole: 19 marca (zapisy: j.weigt@oce.opolskie.pl)
- Kraków: 9 kwietnia (zapisy: wspolpraca@pbw.edu.pl)
- Tarnów: 5 marca (zapisy: bpt@bpt.edu.pl)
- Lublin: 4 marca (zapisy: lkawka@ken.pbw.lublin.pl)
- Warszawa: 11 kwietnia (zapisy od 25 marca: wspomaganie.edukacji@pbw.waw.pl)
Każdy chętny może zgłosić się do udziału w szkoleniu, a zarazem w projekcie, pod podanymi wyżej adresami. Decyduje kolejność zgłoszeń.
- Osoba przeszkolona w ramach szkolenia powinna przeprowadzić ćwierćfinał turnieju gry w szkole/bibliotece/domu kultury, z którymi współpracuje (do 15 maja);
- Półfinały turnieju gry zostaną przeprowadzone przez Biblioteki – Partnerów projektu (do 29 maja). W ich wyniku wyłonionych zostanie 8 finalistów;
- Ogólnopolski turniej finałowy odbędzie się 11 czerwca w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. Zaproszonym finalistom i ich opiekunom organizator zapewnia pokrycie kosztów podróży i nocleg.
Regulamin Turnieju Gry Planszowej „Robak” w ramach projektu Robak – kampania promocyjna, w oparciu o grę i internetową platformę wiedzy, w 190 rocznicę wydania „Pana Tadeusza”